Each serving also has 5 filling grams of protein. Notify me via e-mail if anyone answers my comment. The Crazy Cuizine line of products includes beef, 4 types of chicken, and 2 types of Potstickers. Price: $30 for 3 pounds Wild-caught salmon is a high-protein dinner option that's healthier and more eco-friendly than the cheaper farm-raised stuff. You can also cook it on the stovetop, but I would recommend the air fryer. Crazy Cuizine Mandarin Orange Chicken Price: $14 for 66 ounces Trader Joe's Mandarin Orange Chicken is one of that store's most-loved foods , but we'll let you in on a little secret: The Crazy Cuizine Mandarin Orange Chicken available to Costco shoppers tastes just as good ( or better, some say ). For a more wholesome alternative, try this chicken piccata accompanied not with noodles, but cauliflower rice. Price: $13 for 40 waffles Costco will help you embrace the power of protein with these whole-grain buttermilk and vanilla breakfast treats. Served with garlic bread or a salad, they're a tasty way to get dinner on the table quickly. And while they aren't made from scratch every day like the chicken bakes you get in the Costco food court, they're still an undeniably tasty, easy weeknight dinner. Update. The mandarin orange sauce is what really gives this chicken a good flavor. Crazy Cuizine products are available in the frozen aisle at select Costco locations and BJ’s Wholesale Clubs across the country as well as at Albertsons, Ralphs, Food for Less, Raley’s, SaveMart and Lucky Supermarkets throughout California and the Pacific Northwest. You can prepare it several different ways. Price: $13 for 12 sandwiches Competition for our breakfast dollars is strong, but these Jimmy Dean sandwiches made with turkey sausage and egg whites are tasty and relatively healthy compared to other, greasier breakfast sandwiches. At a quarter-pound each, these veggie-burger patties are much bigger and heartier than the roughly 2.5-ounce Morningstar and Boca patties we've found at our local supermarket. Price: $9.49 for four pizzas When more elaborate dinner ideas just seem too time-consuming, it's hard to beat a crowd-pleasing frozen pizza that can be dressed up with whatever toppings you might have on hand. It has 21 grams of protein a serving, is certified gluten-free, and can be heated on the stovetop or in the microwave. The Tasty Wok Orange Chicken that Costco used to sell is the absolute BEST! The benefits of the air fryer are that you are not cooking with oil, this reducing the calories & fat content of the food you are eating. Mandarin Orange Chicken “Dippers” (Appetizer) Ingredients: 1 Box 18 - 22 oz (or equivalent portion of clubstore 42 - 66 oz size box) Crazy Cuizine Mandarin Orange Chicken (frozen) 1 ½ - 2 Tablespoons Dijon Mustard 1 Teaspoon Chopped Garlic. Price: $17 for 12 patties We can personally vouch for these oh-so-convenient quarter-pound beef patties, which have been a staple in our own freezer for months now. Related: Costco Meal Plan — 1 Month, 4 People, and a $500 Budget. Remove chicken from bag and heat in skillet for 8 to 10 minutes. It is located in the frozen section, so you’ll find it next to all the other frozen foods. 2. These burgers' charbroiled taste is surprisingly legit, and grass-fed ground beef contains more omega-3 fatty acids than grain-fed, Healthline notes. Using a rubber spatula, mix chicken with sauce until evenly coated. DonLee Farms Antibiotic Free Grilled Chicken Patty. A favorite of Consumer Reports for its "firmer, chewier texture," Kirkland shrimp beats out name brands, and, in true Costco fashion, it's cheaper. It’s ready in 20 minutes flat, so it’s great for that unplanned dinner. It's even a taste-test winner, earning raves from the San Jose Mercury News for sauce with a "long-cooked, homemade Italian flavor" and a good amount of meat. Cheapism’s independent editorial team finds the best for less. It fits most of my requirements for food…..easy, cheap & somewhat healthy (not really though if you’re a fresh food organic eating individual). Price: $8.59 for 160 rolls Say what you will about pizza rolls and their uncanny ability to burn the skin off the roof of your mouth — if you've ever had to feed a pack of teenage boys, it's best to buy these tasty little pouches of molten lava in bulk. Heat 1/4 cup oil in a large skillet on medium-heat. 32 oz. The preferred method is the oven & this is probably the easiest. Price: $6.79 for 5.5 pounds Here's another staple where it's hard to beat Costco's price.